Posiedzenie Prezydium ZOW ZOSP RP

2014-03-28 20:35

          W poniedziałek, 24 marca br. odbyło sie w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach posiedzenie Prezydium ZOW ZOSP RP. Wzięli w nim udział przedstawiciele powiatu cieszyńskiego: druh Rafał Glajcar i mł. bryg. Damian Legierski.

          W trakcie posiedzenia wysłuchano m.in. informacji na temat przygotowań do Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka, które odbęda się w Cieszynie, 17 maja br.

          Omawiano kwestie dotyczące przygotowań do organizacji obozu MDP w Niechorzu.

          Uwaga!!! Zmieniono pierwotny termin przeprowadzenia Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Odbęda się one 31 maja br. w Jastrzębiu Zdroju.

          Podjęto decyzję dot. wystąpienia o dofinansowanie zakupu samochodów pożarniczych. W ramach pierwszej tury dofinansowania, z powiatu cieszyńskiego zakwalifikowane zostały: OSP Brenna Centrum, samochód sredni - dofinansowanie w kwocie 250 tys. złotych (150 tys. zł w ramach dotacji z MSW oraz 100 tys. zł z WFOSiGW) oraz OSP Chybie, samochód ciężki - dofinansowanie w kwocie 300 tys. złotych (w ramach dotacji z WFOSiGW). Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. sląskiego wystąpi o dofinansowanie zakupu kolejnych samochodów do Marszałka Województwa Sląskiego. Ewentualne pozyskanie srodków z tego źródła otwiera szansę na realizację wniosków złożonych przez OSP Skoczów i OSP Wisła Jawornik (samochody srednie).