OGŁOSZENIA

 
 

Odprawa kierowników drużyn

                  W dniu 11 września br (wtorek) o godz. 1700 w Komendzie Powiatowej PSP w Cieszynie przy ul. Chemików 16, odbędzie się spotkanie Sędziego Głównego z kierownikami drużyn  zakwalifikowanych do  Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych  MDP. W trakcie spotkania przeprowadzone zostanie losowanie numerów startowych.  Skarbnik przyjmował będzie opłatę startową (150 zł od drużyny).

 

 

****************

 

 

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP

                  W dniu 15 września br (sobota) o godz. 900 na płycie boiska "Beskid Skoczów" w Skoczowie przy ul. Sportowej 6, odbędą się  Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP. (więcej u Prezesów i Komendantów Gminnch/Miejskich OSP oraz członków Prezydium Oddziału Powiatowego).

 


****************

 

Grand - Prix, finałowe zawody wędkarskie strażaków - Goleszów 2018
 
                W dniu 18 sierpnia (sobota) 2018r. w  godz. od 15oo do 18oo na akwenie Towarzystwa Wędkarskiego "TON" w Goleszowie  zorganizowane zostaną przez Oddział Powiatowy ZOSP RP w Ciezynie "Powiatowe Drużynowe zawody wędkarskie strażaków zaliczane do Grand Prix Zawodów o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie". Zawody zorganizowane zostaną w oparciu o "Regulamin Drużynowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Przechodni Prezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie. Zgłoszenia na adres e-mail Oddziału powiatowego należy składać do dnia 14 sierpnia br. Wpisowe w wysokości 75 zł od drużyny przyjmowane będzie w dniu zawodów przed ich rozpoczęciem. Zbiórka godz. 13,30.

 

****************
 
 
Zawody Wędkarskie strażaków - Pruchna 2018
 
                Innformujemy, że w dniu 22 lipca (niedziela) 2018r. w  godz. od 9oo do 12oo w Pruchnej na akwenie "Wodna Dolina"  zorganizowane zostaną przez Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Strumieniu 

"Międzygminne Drużynowe zawody wędkarskie strażaków zaliczane do Grand Prix Zawodów o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie". Zawody zorganizowane zostaną w oparciu o "Regulamin Drużynowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Przechodni Prezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie. Zgłoszenia na adres e-mail Oddziału powiatowego należy składać do dnia 15 lipca br. Wpisowe w wysokości 75 zł od drużyny przyjmowane będzie w dniu zawodów przed ich rozpoczęciem. Zbiórka godz. 8oo.


 

****************
Zawody wędkarskie strażaków
 

                   Innformujemy, że w dniu 16 czerwca 2018r.  w Zebrzydowicach  zorganizowane zostaną przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP   "Międzygminne Drużynowe zawody wędkarskie strażaków zaliczane do Grand Prix Zawodów o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie". Zawody zorganizowane zostaną w oparciu o "Regulamin Drużynowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Przechodni Prezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie. Więcej informacji u członków Zarządu Oddziału Poawiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Prezesów Zarządów Oddziałów.

 

 

****************

 

Eliminacje OTWP "2018r."       

 

                    Informujemy, że Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbędą się w dniu          24  marca br. (sobota) o godz. 900 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Puńcowie (gmina Goleszów). W turnieju udział biorą zwycięzcy z poszczególnych grup eleiminacji gminnych.

 

****************

 

Odprawa kierowników drużyn

                  W dniu 19 września br (wtorek) o godz. 1700 w Komendzie Powiatowej PSP w Cieszynie przy ul. Chemików 16, odbędzie się spotkanie Sędziego Głównego z kierownikami drużyn  zakwalifikowanych do  Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych jednostek OSP grup "A" i "C". W trakcie spotkania przeprowadzone zostanie losowanie numerów startowych. Kierownik startującej drużyny zobowiązany jest przedstawić krótką pisemną charakterystykę drużyny/jednostki z jej dotychcasowymi osiągnięciami. Skarbnik przyjmował będzie opłaty startowe (100 zł od drużyny).

 

 

****************

 

 

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla grup "A" i "C"

                  W dniu 23 września br (sobota) o godz. 900 na płycie boiska "Beskid Skoczów" w Skoczowie przy ul. Sportowej 6, odbędą się  Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP dla grup "A" i "C". (więcej u Prezesów i Komendantów Gminnch/Miejskich OSP oraz członków Prezydium Oddziału Powiatowego).

 

 

****************

 

Zawody wędkarskie strażaków

                   Innformujemy, że w dniu 19 sierpnia 2017r. na akwenie Towarzystwa Wędkarskiego "TON"  w Goleszowie  zorganizowane zostaną przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie,  "III Drużynowe zawody wędkarskie strażaków o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie". Zawody zorganizowane zostaną w oparciu o "Regulamin Drużynowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Przechodni Prezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie. Więcej informacji u członków Zarządu Oddziału Poawiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Prezesów Zarządów Oddziałów.

 

 

****************

 

 

 

Konkurs dla OSP

                      Uprzejmie informujemy, że od 15 czerwca b.r. odbywa się konkurs pt: „ Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji”. Konkurs skierowany jest do wszystkich jednostek OSP. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Więcej u Prezesów  Oddziałów Gminnych/Miejskich ZOSP RP.

 

 

****************

 

 
 
 
 
 
Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych
 
Wydział Promocji, Turstyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach zaprasza na XVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach. Mistrzostwa odbęda się w dniach 19-23 kwietnia br. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "Mieszko" w Pokrzywnej.
 
Mistrzostwa odbywają się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Adminisracji, Ministra Obrony Narodowej, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz Komendanta Głównego Policji.
 
Do udziału w mistrzostwach zaproszeni są strażacy ochotnicy, funkcjonariusze Straży Granicznej, żołnierze, policjanci, Służby Celno-Skarbowe, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz pozostałe służby podległe i nadzorowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
 
Szczegóły zawarto w niżej załączonym piśmie i zaproszeniu.
 
Wydział Promocji, Turstyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach zaprasza na XVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach. Mistrzostwa odbęda się w dniach 19-23 kwietnia br. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "Mieszko" w Pokrzywnej.
Mistrzostwa odbywają się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Adminisracji, Ministra Obrony Narodowej, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz Komendanta Głównego Policji.
Do udziału w mistrzostwach zaproszeni są strażacy ochotnicy, funkcjonariusze Straży Granicznej, żołnierze, policjanci, Służby Celno-Skarbowe, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz pozostałe służby podległe i nadzorowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
 
Szczegóły zawarto w niżej załączonym piśmie i zaproszeniu.

 

 

Akcja honorowego oddawania krwi "spoKREWnieni służbą"

Dzień 1 marca jest w naszym kraju Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W tym roku jedną z form uczczenia bohaterów wspominanych w tym dniu, jest ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi pod nazwą „spoKREWnieni służbą”. W województwie śląskim akcja koordynowana jest przez Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach. Ta wartościowa inicjatywa skierowana jest zarówno do funkcjonariuszy PSP, pracowników cywilnych jednostek organizacyjnych PSP, druhów OSP, ale także dla ogółu społeczeństwa.
 
Osoby chętne do włączenia się w tę szlachetną akcję mogą oddać swoją krew w dniu 31 marca 2017 r., na placu przy Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej (ul. Leszczyńska 43). 
 
Dla strażaków Powiatu Cieszyńskiego, chcących oddać krew w ramach tej akcji, zarezerwowana została godzina 10:00. 
Liczbę druhów z poszczególnych jednostek chcących dołączyć do ww. akcji, prosimy z odpowiednim wyprzedzeniem zgłosić do wydziału operacyjnego KP PSP w Cieszynie.
 
Poniżej zamieszczamy ulotki przygotowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w których osoby chętne do dołączenia do ww. akcji, znajdą wszystkie istotne z informacje dot. możliwości oddania krwi.
 
****************
 
 
FLORIANY
 
                  Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Informacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie informuje, że do 31 stycznia 2017 można zgłaszać projekty w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów - FLORIANY, którego Organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
              Głównym celem Konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz promowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.
 
Szczegółowe informacje, w tym formularze zgłoszeniowe oraz Regulamin Konkursu dostępne są na stronie Organizatora.
 
 
****************
 

Turniej piłki siatkowej

                  Informujemy,że otwarcie VI Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie odbędzie się  w Hali Sportowej RKS Cukrownik w Chybiu przy ul. Sportowej 18. Zgłoszenia drużyn od godz. 830, otwarcie o godz. 900, rozpoczęcie turnieju godz. 915. W spotkaniu udział biorą wszystkie startujące drużyny.

 

****************

 

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla MDP - ciąg dalszy

                  W dniu 24 września br (sobota) o godz. 900 na płycie boiska KS "PIAST" w Cieszynie, odbędą się  "Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczcych CTiF" - wg Regulaminu - 1/2010.

                  Zgodnie z ustaleniami Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie do w/w zawodów kwalifikują się  zwycięzcy gminnych zawodów sportowo-pożarniczych MDP z lat 2015 i 2016 oraz zwycięzcy powiatowych zwodów sportowo-pożarniczych MDP z 2014 roku (OSP Ustroń Nierodzim – w grupie dziewcząt i OSP Ustroń Lipowiec – w grupie chłopców). W przypadku, gdyby zwycięzcą obu zawodów okazała się ta sama OSP, kwalifikuje się zwycięzca zawodów gminnych z 2015 roku i zdobywca drugiego miejsca w 2016 roku.

 

 

****************

 

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla MDP

                  W dniu 24 września br (sobota) o godz. 900 na płycie boiska KS "PIAST" w Cieszynie, odbędą się  "Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczcych CTiF" - wg Regulaminu - 1/2010.

 

 

****************

 

Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP

                   Innformujemy, że w dniu 22 października 2016r. o godz. 1000 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchnej (miasto i gmina Strumień) zorganizowany zostanie  IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cieszynie.

 

****************

 

Zawody wędkarskie strażaków

                   Innformujemy, że w dniu 20 sierpnia 2016r. w godz. od 1500 do 1800 na akwenie wodnym Towarzystwa Wędkarskiego "TON"  w Goleszowie  zorganizowane zostaną przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie,  "II Drużynowe zawody wędkarskie strażaków o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie". Zawody zorganizowane zostaną w oparciu o "Regulamin Drużynowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Przechodni Prezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie". Więcej informacji u członków Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Prezesów Zarządów Oddziałów.

 

 

****************

 

 

Pokazy wodnego sprzętu ratowniczego

 

                         Oddział Powiatowy ZOSP RP w Cieszynie pragnie poinformować o organizowanym  w dniu 13 lipca br (środa) o godz. 930 w Kończycach Małych na akwenie wodnym koło zamku, pokazie wodnego sprzętu ratowniczego (łódek do  ewakuacji). Wszystkich chętnych do obejrzenia pokazu zapraszają organizatorzy.

 

 

****************

 

 

 

Konkurs Kronik OSP

 

                         Oddział Powiatowy ZOSP RP w Cieszynie pragnie poinformować o organizowanym  II Wojewódzkim Konkursie Kronik OSP woj. śląskiego. Termin zgłaszania upływa z dniem 30 czerwca br. Więcej u Prezesów Zarządów Oddziałów ZOSP RP.

 

****************

Szkolenie opiekunów MDP

 

                        Oddział Powiatowy ZOSP RP w Cieszynie pragnie poinformować o organizowanym  szkoleniu dla opiekunów MDP. Szkolenie organizuje w dniach 12-13 marca br w Koniakowie , Komisja ds MDP działająca przy ZOP ZOSP RP w Bielsku-Białej.

Program szkolenia:

12.03.br                 - do godz. 1230 przyjazd i zakwaterowanie (obiad we własnym zakresie)

                               - od 1300 do 1900  wykłady

                               - od 1900 - kulig dla uczestników szkolenia (cena w koszcie szkolenia)

13.03.br                 - do godz. 900 śniadanie (we własnym zakresie)

                               - od 900 - 1400 wykłady

                               - ok. 1400 zakończenie szkolenia

 

Koszt uczestnictwa to: 60 zł od osoby (nocleg + kulig) , wyżywienie we własnym zakresie.

                         Więcej informacji  u Wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie Druha Romana KOHUTA,  pod numerem telefonu:  604 103 471  do dnia 06 marca br.

 

 

****************

 

Eliminacje OTWP "2016r."       

 

                    Informujemy, że Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbędą się w dniu          19  marca br. (sobota) o godz. 900 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mnichu (gmina Chybie). W turnieju udział biorą zwycięzcy z poszczególnych grup eleiminacji gminnych.

Terminy eliminacji OTWP: miejskich, miejsko-gminnych gminnych pow. cieszyńskiego:

 

Lp

Nazwa OM/G

Data

Godz.

Miejsce

1

Brenna

03.03.2016

11oo

Amfiteatr

3

Cieszyn

04.03.2016

9oo/10,30

OSP Cieszyn Bobrek

7

Istebna

04.03.2016

9oo

OSP Koniaków C.

5

Goleszów

05.03.2016

9oo

OSP Bażanowice

6

Hażlach

05.03.2016

9oo

OSP Zamarski

8

Skoczów

05.03.2016

9oo

OSP Wiślica

12

Zebrzydowice

05.03.2016

10oo

OSP Kaczyce

4

Dębowiec

08.02.2016

9oo

Urząd Gminy

9

Strumień

11.03.2016

10oo

OSP Strumień

10

Ustroń

11.03.2016

10oo

OSP Ustroń Polana

11

Wisła

11.03.2016

9oo

OSP Wisła Malinka

2

Chybie

12.03.2016

9oo

OSP Chybie

 

 

****************

 

 

Sykolenia Medyczne

 

         Informujemy, że szkolenia medyczne w 2016r. odbędą się w terminach :

Kurs podstawowy     w Ośrodku "KIROWY GOŚCINIEC" w Kirach k/Zakopanego.

- 24.06.- 02.07.2016r.

- 04.11.- 12.11.2016r.

Kurs weryfikacyjny (recertyfikacja)    w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "STRAŻAK" w Turawie woj. opolskie.

- 22.10.- 23.10.2016r.

         Zgłoszenia uczestników pisemnie (imię i nazwisko, data urodzenia, OSP. gmina, tel. kontaktowy) prosimy kierować do Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach ul. Dąbrowskiego 8, 40-032 Katowice do dnia 31.03.2016r. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszeń dokonują Oddziały Miejskie/Miejsko-Gminne/Gminne.

 

****************

 

Posiedzenie ZOP ZOSP RP w Cieszynie

 

         W dniu 18 grudnia br  w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Nierodzimiu odbędzie się ostatnie zaplanowane na 2015r posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie. Na posiedzenie oprócz członków zarządu zaproszeni zostali członkowie Komisji Rewizyjnej  Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie. Na posiedzenie prosimy dostarczyć Uchwały w sprawie organizacji Zjazdów Gminnych/równorzędnych wraz z załącznikiem nr 1.           

 

****************

 

 

 

Posiedzenie Prezydium ZOP ZOSP RP

                      Informujemy, że w dniu 19 listopada br. o godz. 1700 w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Ustroniu ul. Wczasowa 12 , odbędzie się posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie.

 

****************

 

 

ODZNACZENIA - Termin !!!

Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Cieszynie przypomina , że z dniem 15 listopada 2015r. mija termin składania wniosków o przyznanie medali i odznak dla członków OSP na 2016r. Prawidłowo wypełnioe wnioski można przesyłać pocztą lub osobiście dostarczyć na adres. JRG PSP Ustroń ul. Wczasowa 12

 

****************

 

MIĘDZYGMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DLA MDP

                  W dniu 4 października br (niedziela) o godz. 1400 na płycie boiska sportowego w Istebnej Zaolziu, odbędą się  "Międzygminne Zawody Sportowo - Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczcych CTiF" wg Regulaminu - 1/2010. W zawodch uczestniczą drużyny MDP z gmin: - Brenna, Istebna, Ustroń i Wisła .

 

 

****************

 

 

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla grup "A" i "C"

                  W dniu 26 września br (sobota) o godz. 900 na płycie boiska Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w  Wiśle przy ul. Olimpijskiej  1

, odbędą się  Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP dla grup "A" i "C".

 

 

****************

 

Zawody wędkarskie strażaków

                   Innformujemy, że w dniu 22 sierpnia 2015r. na akwenie wodnym Towarzystwa Wędkarskiego "TON"  w Goleszowie  zorganizowane zostaną przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie,  "Drużynowe zawody wędkarskie strażaków o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie". Zawody zorganizowane zostaną w oparciu o "Regulamin Drużynowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Przechodni Prezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie. Więcej informacji u członków Zarządu Oddziału Poawiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Prezesów Zarządów Oddziałów.

 

 

****************

 

 

XIII Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych

 

                          Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie informuje, że Wydział Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach oraz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz podejmują się organizacji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego Służb Mundurowych na dystansie 10 km, który w tym roku odbędzie się w dniu 19 września 2015 r. w Głuchołazach. Bieg ten ma na celu propagowanie aktywnego stylu życia oraz integrację Służb Mundurowych z zawodnikami niemundurowymi na arenie sportowej.
                          Organizowana impreza jest jedyną tego typu imprezą w Polsce, gdyż do udziału zapraszani są zawodnicy reprezentujący Wojsko Polskie, Policję, Służbę Więzienną, Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną, Służbę Celną oraz pozostałe, w tym Ochotnicze Straże Pożarne. Przekłada się to na niesłabnące, ogromne zainteresowanie Biegiem, które co rok owocuje dużą frekwencją. Dodatkowymi atrakcjami tej imprezy są biegi dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach, bieg VIP-ów na dystansie 10 km, jak również udział zawodników niemundurowych.
                           XIII Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych został objęty Honorowym Patronatem przez Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu z ramienia Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Sprawiedliwości, Marszałka Województwa Opolskiego, Komendanta Głównego Policji oraz Szefa Służby Celnej.
Poniżej link do zapisów:


https://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=647

 

****************

 

 

MISTRZOWSTWA ŚLĄSKA W PŁYWANIU

                  W dniu 2 lipca br o godz. 900 na terenie Kąpieliska Odkrytego OSOiR w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej, odbędą się  "XIII Mistrzowstwa Śląska Strażaków PSP w Pływaniu" i  "VII Mistrzowstwa Śląska Strażaków OSP w Pływaniu"Termin zgłoszeń upływa z dniem 24czerwca br.  Więcej informacji udzielają Komendanci Gminni/Miejscy/Miejsko-Gminni OSP pow. cieszyńskiego

 

****************

 

 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

                   Innformujemy, że w dniu 6 czerwca 2015r. w Hażlachu  zorganizowany zostanie przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Hażlachu,  "II - Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie". Turniej zorganizowany zostanie w oparciu o "Regulamin Turnieju w Piłkę Nożną o Puchar Przechodni Prezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie" z dnia 20 kwietnia 2013r. Więcej informacji w terminie późniejszym u Prezesów Zarządów Oddziałów.

 

 

****************

 

 

 

Dzień Strażaka "2015

                              Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. śląskiego w Katowicach, Oddziały Powiatowe, Miejskie, Miejsko-Gminne i Gminne  ZOSP RP serdecznie zapraszają na koncert zespołu "IRA" zorganizowany w ramach Uroczystych Obchodów Święta Strażaka "2015, który odbędzie się  10 maja 2015r. o godz. 1900 w Hali WS "SPODEK", MOSiR Katowice Al. Korfantego 35.  Oddział powiatowy ZOSP RP w Cieszynie dysponuje 45 bezpłatnymi zaproszeniami. Chętnych do wysłuchania zespołu "IRA" proszę o kontakt telefoniczny z sekretarzem Oddziału Powiatowego, za pośrednictwem Członków Prezydium, w terminie do 7 maja 2015r.

Informujemy również, że w JRG PSP Ustroń ul. Wczasowa 12,  do odebrania są odznaczenia  i odznaki korporacyjne.

 

****************

 

Obóz MDP powiatu bielskiego

                             Istnieje możliwość udziału w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym MDP organizowanym przez Oddział powiatowy ZOSP RP powiatu bielskiego w dniach 20 - 30 lipca br w Ośrodku Harcerskim Hufca ZHP Ziemi Zawierciańskiej w Kostkowicach, gmina Kroczyce, powiat zawierciański. Koszt to 600 zł od uczestnika.
Więcej informacji u Komendantów Miejskich/Gminnych OSP.  Termin !!!!

 

****************

 

Wystawa sprzętu ratowniczego

                        Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. śląskiego oraz  KADIMEX Sp. z O.O. zapraszają na pokazy sprzetu ratowniczego - zestawy stabilizacyjne "PARATECH" . Wystawa odbędzie się w dniu 21 kwietnia br o godz. 1100 w JRG PSP Katowice Szopienice ul. Szopienicka 130.

Potwierdzenie udziału w pokozach zgłaszać telefoncznie do dnia 17 kwietnia br na numery telefonów: 32/25-17-969; 32/78-19-648 lub e-mail: katowice@zosprp.pl

 

****************

 

Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków

                               Przypadająca w bieżącym roku kolejna VII Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę stała się inspiracją  do zaproszenia Druhów, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej oraz sympatyków pożarnictwa na Uroczystą Mszę Świętą w dniu  26 kwietnia 2015 roku o godz. 1200 na Jasnogórskich Błoniach.

Organizatorzy Pielgrzymki wzorem lat ubiegłych zwracają się o wsparcie finansowe tej zaszczytnej inicjatywy i proszą o dobrowolne wpłaty na konto, które prowadzi:

Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach

NBP oddział Okręgowy Katowice

86 1010 1212 0050 1813 9800 0000

z dopiskiem : "Przygotowanie i organizacja VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków na Jasną Górę"

                               Darowizna w kwocie minimalnej 70,00 zł będzie gwarantowała otrzymanie pamiątkowego ryngrafu.

 

Zaprasza Komitet  Organizacyjny.

 

****************

 

 

Maraton "2015

Szanowne druhny, Szanowni druhowie
Informujemy i zapraszamy wszystkich chętnych strażaków do Stolicy
Polskiego Maratonu na II Mistrzostwa Strażaków w Maratonie , które odbędą
się w Dębnie, woj. Zachodniopomorskie w dniu 12 kwietnia 2015 roku.
Wszystkich biegających strażaków serdecznie zapraszamy.
Więcej na stronie  
www.maratondebno.pl

 

 

****************

 

 

Eliminacje Wojewódzkie OTWP

                         Informujemy, że Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolsiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"  przeprowadzone zostaną w dniu

25 kwietnia br w Domu Kultury w Siewierzu. W eliminacjach udział biorą zwycięzcy poszczególnych grup eliminacji powiatowych.

- zbiórka uczestników godz. - 900,

- rozpoczęcie godz. - 1000,

- planowane zakończenie godz. - 1430

 

****************

 

Orkiestry dęte OSP

                  Informujemy, że w roku bieżącym organizowane będą przeglądy orkiestr dętych OSP woj. śląskiego.

Planowane są przeglądy w następujących miejscowościach:

 • Dąbrowa Górnicza (miasto Dąbrowa Górnicza)  - 17.05.2015r.
 • Milówka (powiat żywiecki) - 14.06.2015r.
 • Ogrodzieniec (powiat zawierciański) - 20.06.2015r.
 • Dąbrowa Zielona (powiat częstochowski) - 28.06.2015r.

****************

 

Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych.

                  Informujemy, że Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach organizuje w dniach 15-19 kwietnia br w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "MIESZKO" w Pokrzywnej Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Wpisowe wynosi 120 zł od zawodnika, zakwaterowanie 400 zł od zawodnika. Zgłoszenia indywidualnie pisemnie lub faksem do dnia 13 kwietnia br potwierdzone przez macierzystą służbę z podaniem kategorii szachowej na adres: Urząd Miejski w Głuchołazach - Rynek 15, 48-340 Głuchołazy.           

Informacji udziela: Ryszard Kowal - UM w Głuchołazach tel: 77 40 92 119, 77 40 92 118, fax 77 40 92 101, e-mail: promocja@glucholazy.pl

 

 

****************

 

Posiedzenie Prezydium ZOP ZOSP RP

                      Informujemy, że w dniu 27 marca br. o godz. 1700 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochabach (miasto i gmina skoczów) , odbędzie się posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie.

 

****************

 

Eliminacje OTWP "2015r.       

 

                    Informujemy, że Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbędą się           28  marca br. (sobota) o godz. 900 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochabach (miasto-gmina Skoczów). W turnieju udział biorą zwycięzcy z poszczególnych grup eleiminacji gminnych.

      

****************

 

Eliminacje OTWP "2015r.       

 

                    Informujemy, że Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbędą się           28  marca br. (sobota) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochabach (miasto-gmina Skoczów).  

Eliminacje:  miejskie, gminne, miejsko-gminne  odbędą się odpowiednio:

 • 27.02.br     - sala sesyjna Urzędu Gminy Dębowiec
 • 28.02.br     - OSP Ochaby (miasto-gmina Skoczów)
 • 06.03.br     - OSP Cieszyn Bobrek (miasto Cieszyn)
 • 06.03.br     - OSP Ustroń Centrum (gmina Ustroń)
 • 06.03.br     - OSP Jaworzynka Centrum (gmina Istebna)
 • 07.03.br     - OSP Mnich (gmina Chybie)
 • 07.03.br     - OSP Marklowice Górne (gmina Zebrzydowice)
 • 13.03.br     - sala sesyjna Urzędu Gminy Brenna
 • 13.03.br     - OSP Wisła Jawornik (miastao Wisła)
 • 13.03.br     - budynek przy OSP Pruchna (miasto-gmina Strumień)
 • 14.03.br     - OSP Goleszów (gmina Goleszów)
 • 14.03.br     - OSP Pogwizdów (gmina Hażlach)

 

****************

 

Posiedzenie ZOP ZOSP RP w Cieszynie

 

         W dniu 19 grudnia br  w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle Centrum odbędzie się ostatnie zaplanowane na 2014r posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie. Na posiedzenie oprócz członków zarządu zaproszeni zostali członkowie Komisji Rewizyjnej  Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie.             

 

****************

 

I Wojewódzki Konkurs na Najlepiej wydaną książkę o

            tematyce strażackiej –Targi Książki Katowice Spodek 21-23XI.

 

        Informujemy ,że w 2013 roku na Targach Książki w Katowickim Spodku

po raz  pierwszy  książki o tematyce strażackiej zostały zaprezentowane w formie wystawy na tak poważnej imprezie jaką są Targi Książki.

      Wystawę tych że książek zorganizowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Księgarzy – Oddział Śląski  na swoim stoisku księgarskim.

     Wypada dodać ,że uczestników targów książki o tematyce strażackiej naprawdę cieszyły się zainteresowaniem  i padały wręcz pytania pełne pozytywnego zdziwienia cyt. ”kiedy strażacy mają czas pisać o swojej działalności, historii „.

      Właśnie zaraz po informacji z strony OSK z targów  książki  doszło  do kolejnego wydania albumu pt. TYM .KTÓRZY ODESZLI.-wydanego w hołdzie ofiarom pożaru rafinerii w 1971 w Czechowicach Dziedzicach.          

W tym roku zamierzamy ponownie w ramach współpracy z OSK zorganizować drugą wystawę książek wydanych w strukturach naszego związku OSP.

Prosimy więc o pilne dostarczenie książek –albumów  oraz innych ciekawych opracowań o tematyce strażackiej do biura naszego Oddziału Wojewódzkiego lub przesłanie pocztą na adres :

Przewodniczący Oddziału Śląskiego OSK –Jan Kasprzyk 43-140 Lędziny ul. 3 maja 6.   ( termin do czwartku 19.11.) .

Informujemy ,że w dniu 23.XI (niedziela) zamierzamy wręczyć nagrody za najlepiej wydaną książkę o tematyce strażackiej  za okres ostatnich 5 lat.

Jurorzy (znani wydawcy i pisarze )ocenią nasze strażackie książki a zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe .

 

Przepraszamy za „pożarowy” tryb załatwiania tej sprawy ale znając naszą strażacką mobilność damy radę i przekonani jesteśmy ,że  w w/wym. terminie prześlecie książki z Waszego terenu.

(polecamy poczytanie WWW.ksiegarze.pl  - OSK –Targi 2013r – zamieszczona jest lista książek prezentowanych w 2013r.)

 

Za  włączenie się w tę inicjatywę z góry dziękujemy i serdecznie zapraszamy na Targi Książki do Spodka – szczególnie w dniu 23.listopada (niedziela) – w godzinach 11-14.00  na uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom naszego Konkursu.

 

            Oddział Śląski OSK                                                       Z-ca Dyrektora

  Przewodniczący  Jan   Kasprzyk                            Zarządu Wykonawczego ZOSP RP

                                                                                                 woj .śląskiego

                                                                                                  Jerzy Wójcik

 

****************

 

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

                   Innformujemy, że w dniu 6 grudnia 2014r. w Ustroniu  zorganizowany zostanie przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie i Zarząd Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Ustroniu,  "V Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie". Turniej zorganizowany zostanie w oparciu o "Regulamin Turnieju w Piłkę Siatkową o Puchar Przechodni Prezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie" z dnia 30 października 2012r. Więcej informacji w terminie późniejszym.

 

****************

 

                                       MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW OSP W BIEGU

                                                  PO SCHODACH NA 30 PIĘTRO BUDYNKU

 

                                                                         REGULAMIN
                                                 MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW OSP
                                                                W BIEGU PO SCHODACH


I.ORGANIZATOR:
1.Organizatorem Biegu jest Stowarzyszenie Biegów Górskich 44-335 Jastrzębie-Zdrój ul.
Sybiraków 2, tel. 605 049 056, email: gorskiebieganie@wp.pl www.gorskiebieganie.pl
II.CEL:
1.Promocja aktywności fizycznej wśród strażaków.
2.Upowszechnianie biegania po schodach jako najprostszej formy ruchu
3.Organizacja Mistrzostw Polski Strażaków OSP w biegu po schodach
III.TERMIN I MIEJSCE:
1.Bieg odbędzie się w dniu 26 października 2014 roku
2.Start nastąpi o godz. 11.00 obok hotelu Qubus w Katowicach
3.Meta biegu znajduje się na 30 piętrze
IV.DYSTANS:
1.Bieg na 30 piętro (dobieg około 100m)
2.Zawodnicy startują w stroju sportowym co 30 sekund
V.KATEGORIE WIEKOWE:
1.Klasyfikacja indywidualna (do 29 lat, 30 lat i starsi)
2.Klasyfikacja drużynowa ( drużyna składa się z 3 osób)
VI.PRAWO UCZESTNICTWA:
1.Do udziału w Mistrzostwach Polski Strażaków mają prawo wyłącznie strażacy Ochotniczej Straży
Pożarnej na podstawie ważnej legitymacji. Warunkiem udziału w biegu jest wcześniejsze zgłoszenie i
podpisanie karty uczestnictwa w formularzy zgłoszeniowym w dniu zawodów.
VII.ZGŁOSZENIA I WPISOWE:
1.Zawodnik, który zgłosi się do 10 października na formularzu znajdującym się na stronie internetowej
www.gorskiebieganie.pl w zakładce Altus Cup i opłaci wpisowe otrzyma pamiątkową koszulkę.
2.W dniu zawodów zgłoszenia nie będą przyjmowane.
3. Wpisowe w wysokości 50zł należy wpłacić na konto Stowarzyszenia Biegów Górskich w Jastrzębiu-
Zdroju, nr konta ING Bank Śląski o/Jastrzębie 07 1050 1605 1000 0023 2488 6387 najpóźniej do 10
października 2014r. z dopiskiem bieg po schodach natomiast po tym terminie wpisowe wynosi 70zł
4.W przypadku nie wystartowania zawodnika – wpisowe nie podlega zwrotowi.
VIII.BIURO ZAWODÓW:
1.Biuro zawodów znajduje się w budynku Altusa w Katowicach ul. Uniwersytecka i będzie czynne w
dniu zawodów 26 października od godz. 8.00 – 10.00
IX.NAGRODY:
1. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Strażaków od I – III miejsca puchary i medale.
2. W klasyfikacji indywidualnej od I – III miejsca statuetki natomiast w klasyfikacji drużynowej od I – III
puchary.
3.Wszyscy uczestnicy w biegu głównym otrzymują po ukończeniu biegu napoje i pamiątkowe medale

 

****************

 

ODPRAWA KIEROWNIKÓW MDP

                   W dniu 24 września br (środa) o godz. 1600 w Komendzie Powiatowej PSP w Cieszynie przy ul. Chemików 16, odbędzie się spotkanie Sędziego Głównego Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych dla MDP z kierownikami drużyn zakwalifikowanych do wymienionych zawodów. Na spotkaniu omówiony zostanie Regulamin zawodów oraz rozlosowane zostaną numery startowe.

 

****************

 

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DLA MDP

                  W dniu 27 września br (sobota) o godz. 900 na płycie boiska RKS "CUKROWNIK CHYBIE" w Chybiu, odbędą się  "Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczcych CTiF" wg Regulaminu - 1/2010.

 

 

****************

 

MISTRZOWSTWA ŚLĄSKA W PŁYWANIU

                  W dniu 14 lipca br o godz. 900 na terenie Kąpieliska Odkrytego OSOiR w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej, odbędą się  "XII Mistrzowstwa Śląska Strażaków PSP w Pływaniu" i  "VI Mistrzowstwa Śląska Strażaków OSP w Pływaniu"Termin zgłoszeń upływa z dniem 9 lipca br.  Więcej informacji udzielają Komendanci Gminni/Miejscy/Miejsko-Gminni OSP pow. cieszyńskiego

 

****************

 

UWAGA !!!

                 W zawiązku z niepokojącymi prognozami pogody dla polski południowej w tym woj. śląskiego i powiatu cieszyńskiego, na sobotę 17 maja br, podjęta została decyzja o przeniesieniu Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka z płyty Rynku Cieszyńskiego do Hali Widowiskowo – Sportowej w Cieszynie przy ul. Sportowej 1.

Mając na uwadze powyższe ulega zmianie scenariusz obchodów.

                 Obchody Wojewódzkie „Dnia Strażaka” Cieszyn – 17 maja 2014r. rozpoczną się Uroczystym Nabożeństwem Ekumenicznym w Kościele Jezusowym  w Cieszynie przy ul. Plac Kościelny o godz. 1030 (dojazd do kościoła i wytyczonych parkingów wg wskazań umundurowanych strażaków). Po uroczystym nabożeństwie uczestnicy obchodów udają się swoimi samochodami do Hali Widowiskowo – Sportowej w Cieszynie przy ul. Sportowej 1,  gdzie o godz. 1200 nastąpi rozpoczęcie uroczystego apelu (dojazd do Hali i wytyczonych parkingów wg wskazań umundurowanych strażaków)

                Organizatorzy proszą o stosowanie się do wskazań i zaleceń kierunkowych (umundurowanych strażaków), którzy począwszy od rogatek miasta przejmą kierowanie państwa w celu  bezpiecznego  dotarcia do miejsc parkingowych i  planowanych uroczystości.

                                       

                 Za powstałe utrudnienia i  niedogodności - przepraszamy.

 

****************

 

31.05.2014r.

                              Informujemy, że Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych wg. Regulaminu OSP I/2011 oraz Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze  wg.Regulaminu MDP-I/2010 odbędą się w dniu 31 maja br na stadionie Miejskim w Jastrzębiu Zdroju. Uroczyste rozpoczęcie zawodów o godz. 830.

 

****************

 

Targi EDURA 2014r.

                      Informujemy, że Komendant Gminny ZOSP RP w Zebrzydowicach organizuje wyjazd na tegoroczne targi EDURA (12-13 czerwca br.). Zgłoszenia przyjmuje i dodatkowych informacji udziela dh Stanisław Pawłowski (tel.: 608-517-871 lub e-mail: kgzebrzydowice@interia.pl).

 

****************

Posiedzenie Prezydium ZOP ZOSP RP

                      Informujemy, że w dniu 11 kwietnia 2014r. o godz. 1900 w budynku Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu przy ul. Wczasowej 12, odbędzie się posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie.

 

****************

 

Obóz szkoleniowy dla członków MDP

                      Innformujemy, że w dniach 28.06 - 13.07 br w miejscowości nadmorskiej zorganizowany zostanie przez Zarząd Oddziału wojewódzkiego ZOSP RP woj. śląskiego, oraz Śląską Komendę Wojewódzką PSP w KatowicachObóz Szkoleniowo - Wypoczynkowy dla członków MDP, Planowane są kursy dla instruktorów i dowódców MDP. Bliższych informacji w tej sprawie udzielają Komendanci Gminni/Miejscy ZOSP w swoich gminach.

 

****************

 

Szkolenie opiekunów MDP

                     Informujemy, że Komisja ds Młodzieży przy Zarządzie Powiatowym w Bielsku -Białej organizuje w dniach 12-13.04.2014r w Koniakowie, szkolenia dla Opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Tematem szkolenia będzie :Budowa zaufania i więzi w grupie. Przybycie uczestników od godz.13.00 rozpoczęcie szkolenia ok 14.00 w sobotę 12.04.2014 zakończenie szkolenia 13.04.2014 ok.godz.13.00. Koszt uczestnictwa ok.40 zł. Uczestnik powinien zabrać ze sobą kalimatę i śpiwór. Więcej informacji i zgłoszenia do 05.04.2014r u Komendantów Gminnych/Miejskich ZOSP w swoich gminach.

 

****************

Obóz szkoleniowy dla członków MDP

                   Innformujemy, że w dniach 21-31 lipca br w Kostkowicach gmina Kroczyce zorganizowany zostanie przez Komisję ds Młodzieżowych Drużyn Pożarniczcyh ZOP ZOSP RP w Bielsku-Białej oraz Komendę Miejską PSP w Bielsku Białej,  Obóz Szkoleniowo - Wypoczynkowy dla członków MDP. Bliższych informacji w tej sprawie udzielają Komendanci Gminni/Miejscy ZOSP w swoich gminach.

 

****************

 

9-13.04.2014

                  Informujemy, że Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach organizuje w dniach 9-13 kwietnia br w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "MIESZKO" w Pokrzywnej Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Wpisowe wynosi 100 zł od zawodnika, zakwaterowanie 400 zł od zawodnika. Zgłoszenia indywidualnie pisemnie lub faksem do dnia 8 kwietnia br potwierdzone przez macierzystą służbę z podaniem kategorii szachowej na adres: Urząd Miejski w Głuchołazach - Rynek 15, 48-340 Głuchołazy.           

Informacji udziela: Ryszard Kowal - UM w Głuchołazach tel: 77 40 92 119, 77 40 92 118, fax 77 40 92 101, e-mail: promocja@glucholazy.pl

 

****************

29.03.2014

          Informujemy, że Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbędą się 29 marca br. (sobota) o godz. 900 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kisielowie (gmina Goleszów). 

 

****************

Konkurs "Najlepsi z Najlepszych:

                  Oddział Powiatowy ZOSP RP w Cieszynie informuje, że termin przesyłania zgłoszeń do konkursu "Najlepsi z Najlepszych" na "Wzorową Młodzeżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna" upływa z dniem 28 lutego 2014 r.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.zosprp.pl/files/news/148/Konkurs%20MDP.pdf

 

****************

Kursy i szkolenia doskonalące

                  Do Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie wpłynęły pisma z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. śląskiego informujące o :

- szkoleniach medycznych i weryfikacyjnych dla członków OSP,

- kursie sędziów CTiF,

- szkoleniu doskonalącym dla Komendantów Gminnych, Naczelników i ich zastępców.

Wymienione kursy i szkolenia prowadzone są bezpłatnie.

Pisemne zgłoszenia uczestników przekazują  oddziały gminne (równorzędne) Związku OSP RP bezpośrednio do Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach

do dnia 20 lutyego 2014 r.

Więcej informacji można uzyskać od Komendantów Gminnych, Miejskich, Miejsko-Gminnych ZOSP RP.

 

*****************

10.01.2014

             Na podstawie § 55 Statutu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie, druh Rafał Glajcar zwołał posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego na dzień 10 stycznia br (piątek).     Posiedzenie rozpocznie się o godz. 1700 w budynku JRG PSP Ustroń przy ul. Wczasowej 12.

 

****************

 

Kampania Walnych Zebrań OSP w 2014r.

         Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie pragnie poinformować szanowne Druhny i szanownych Druhów o możliwości pobrania aktualnych druków potrzebnych do prawidłowego przeprowadzenia  Kampanii Walnych Zebrań  w jednostkach OSP w 2014 r. Obowiązujące druki można pobrać na stronie  www.zosprp.pl/?q=content/clone-of-wzory-drukow-na-kampanie-sprawozdawcza-w-osp-w-2014-roku


****************

21.12.2013

        Na podstawie § 55 Statutu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie, druh Rafał Glajcar zwołał posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego na dzień 21 grudnia br. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 1500 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Centrum.

        Członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP obowiązuje umundurowanie wyjściowe!

        Członkowie Zarządu powinni najpóźniej w dniu posiedzenia przekazać Sekretarzowi OP ZOSP RP w Cieszynie, druhowi Janowi Szczuce wnioski o dofinansowanie zakupów sprzętu i umundurowania oraz dotacje do zakupu samochodów, a także remontu strażnic z jednostek działających na terenie gminy, którą reprezentują. W tym samym dniu upływa również termin przekazania do Oddziału Powiatowego ZOSP RP harmonogramu walnych zebrań w 2014 roku.  

 

***************

Uwaga !!!

        Druki wniosków o dofinansowanie zakupów samochodów, sprzętu i umundurowania, które otrzymali Komendanci Gminni ZOSP RP na naradzie szkoleniowej w dniach 15-17.11.2013 r. w Międzybrodziu Bialskim, są

      n i e a k t u a l n e !!!

        Nowe druki, obowiązujące od 20.11.2013 r., są dostępne w zakłdce "Dofinansowania".

        Przepraszamy za zaistniałą sytuacją, ale jednocześnie informujemy, że nie jest ona wynikiem niewłaściwego działania struktur powiatowych ZOSP RP.

 

**************

 

24.11.2013

        W dniu 24 listopada br. o godz. 1100 w hotelu Qubus w Katowicach odbęda się Mistrzostwa Polski strażaków OSP w biegu po schodach (30 pięter). Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Biegów Górskich, ul. Sybiraków 2, 44-335 Jastrzębie-Zdrój, tel. 605 049 056. Więcej informacji o zawodach można uzyskać na stronie www.gorskiebieganie.pl

        Zachęcamy członków OSP powiatu cieszyńskiego do uczestnictwa w mistrzostwach. Życzymy powodzenia!

 

  **************

08.11.2013

        W dniu 8 listopada 2013 r. (piątek) o godz. 1600 w Miejskim Domu Kultury "Prażakówka" w Ustroniu odbędzie się "Seminarium dla opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych", na które organizatorzy zapraszają:

- dwóch druhów z każdej OSP w powiecie cieszyńskim (najlepiej opiekun MDP oraz naczelnik),

- Komendantów Gminnych ZOSP RP,

- członków Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

        W trakcie trwania seminarium wszystkich jego uczestników obowiązuje umundurowanie wyjściowe.

        Udział w seminarium jest bezpłatny.

*************

28.09.2013

         Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP grup A i C powiatu cieszyńskiego przeprowadzone zostaną w dniu 28 września 2013 r. na stadionie "Beskid Skoczów", w Skoczowie przy ul. Sportowej 6. Początek godz. 900.

 

*************

19.09.2013

        W dniu 19 września br. o godz. 1600 w Komendzie Powiatowej PSP w Cieszynie przy ul. Chemików 16 odbędzie się spotkanie Sędziego Głównego Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z Dowódcami drużyn zakwalifikowanych do w/w zawodów, w trakcie którego przedstawione zostaną szczegółowe zasady przeprowadzenia konkurencji oraz nastąpi losowanie numerów startowych. Na wymienionym spotkaniu Dowódca drużyny biorącej udział w zawodach zobowiązany jest do uiszczenia opłaty startowej w wysokości 100 złotych od drużyny oraz przedstawienia krótkiej pisemnej charakterystyki jednostki OSP z jej dotychczasowymi osiągnięciami.